Zugló rendbetétele – közösen – World cafe

Zuglói lakosság részvételi tervei – fogalmazzuk meg közösen! a Zuglói Civil Ankétok rendezvénye

HA MÉG NEM REGISZTRÁLT, ITT TEGYE MEG!

Célunk: Zugló ne legyen az utolsó!Témáink:  Biztonság, tisztaság, parkolás, közlekedés, korrupció, tájékoztatás, zöldítés,  …
Hely: AZTA Közösségi tér, 2025 január 14. 18h-20h
Részvételi szabályzat, etikett, Rólunk, GDPR

Az ankét ezúttal a kerületben lakók döntésekben való részvételének lehetőségeiről szól. Az este jelentős részében választható, kisebb körökben, más-más témák szerint beszélgetünk. A szokásosnál inkább számítunk minden résztvevő tapasztalatára és megszólalásaira, ahogy az október 22-i találkozón terveztük eredetileg. 

A lakossági részvételt támogató városvezetés több figyelmet és aktivitást feltételez a lakosság részéről, és számos területen jobb eredményekkel járhat. A kerületpolgároknál sok információ van, ha ezek minden érintetthez eljutnak, akkor jobb döntések születhetnek a város működtetésének és fejlesztésének számos területén. Sokaknak van és még többeknek nőhet az igénye, hogy figyelemmel kísérjék és befolyásolják a tervek megvalósítását, ne csak a következő választáskor nyilvánítsanak véleményt. Ahhoz, hogy erre egyáltalán sor kerülhessen, tájékozottnak kell lenni, amihez rendszeres, elérhető, pontos, közérthető információkra, a kérdésekre nyitott, a használható válaszadásra kész politikusok és intézmények kellenek. A tájékozottabb és aktívabb lakosoknak fontosabbak az eredmények, és hajlamosabbak az együttműködésre csakúgy, mint a kritikára.

Főleg őket hívjuk erre az estére, ahol párhuzamosan négy asztal körül beszélgetünk problémákról és megoldásokról, úgy, hogy mindenki 2-2 témát választ. Bemutatjuk és kiegészítjük az október-novemberi önkormányzati és civil fórumok hozzászólásai alapján készített problémaleltárat (-térképet). 

Az asztalok témájára tett javaslataink között, amelyekről a helyszínen döntünk, vannak a lakossági részvétel kereteiről szólók, és vannak olyan működési, fejlesztési területek, ahol a lakosság különösen sok információval és érdekeltséggel rendelkezik: 

• Melyek a politikusok illetve az intézmények lakossági kapcsolattartásának bevált formái, és miért? Melyek működnek rosszul? Melyek a máshol sikeres, nálunk egyelőre hiányzó csatornák? 

• Mit jelent pontosabban, és kiket érdekel az átláthatóság? Mi a szerepe a döntések előtti tájékoztatásnak a különböző témákban? Milyen területeken van igény és szándék együtt dönteni a politikusoknak és a lakosságnak? 

• Mitől rossz vagy jó egy önkormányzati újság, lehet-e egyáltalán jól csinálni? A közösségi oldalak helyettesíthetik-e, vagy hogyan egészítik ki a sajtót? Hogyan érdemes ott témákról beszélgetni, a beszélgetéseket megkönnyíteni, moderálni?

• Zöldterületek fenntartása és fejlesztése, alkalmazkodás a klímaváltozáshoz 

• Gyerekbarátabb és idősbarátabb környezet, biztonságosabb körülmények az intézmények környékén és máshol, több beleszólás a gyerekintézmények fenntartásába, a rekreációs terek kialakításába

• Közlekedésbiztonság új szemléletben, a korszerű fővárosi stratégia fejlesztési javaslatainak hasznosítása

Scroll to Top